Már fejtegettem a korábbiakban, hogy hadilábon állok a DLC-kkel, mert gyakorta az alapjátékból kiollózott tartalmakról, vagy értelmetlen és üres extrákról van szó, még a legtöbb AAA kategóriás játék esetében is, viszont a Resident Evil 7 kapcsán nem tudtam ellenállni, hogy bele ne ugorjak a szezonbérletbe, aminek oka az alapjáték minősége mellett az igencsak ígéretesen festő további kínálat.
Banned Footage Vol.1
Bedroom
Három játékmód is helyt kapott az első DLC-ben, alacsony méretével és gyors megjelenésével azt a gyanút keltve, hogy sok fájl már az alapjáték lemezén elérhető volt. A teljes szezonbérlet legjobb bővítményének tartom - sőt, ez is keltette fel az érdeklődésem az egész csomagra -, a Bedroom címet viselő szabadulószobát, amihez hasonlatosat az alapjátékban is láthattunk, csak itt még több feladatot tartalmaz a megoldási folyamat, még csavarosabb feladványokkal, még ha Mensa tagság nem is szükséges hozzá. Az egész sztori lényege, hogy a DLC-k főszereplője, Clancy az ágyhoz bilincselve várja, hogy Marguerite a vacsora feltálalását követően eltűnjön a színről, mert nekiláthat szökési kísérletének a Baker házból, igen ám, csakhogy Jack felesége időközönként visszalátogat a helyiségbe és ellenőrzi foglyát, valamint a legkisebb zajra is besiet a szobába, aminek köszönhetően tömény feszültségben teli 30-45 percben lehet részünk, mire a feladványokat megoldva ki tudjuk nyitni a csapóajtót, ami a menekülésünk útját jelentheti. Messze a legjobban eltalált bővítmény, érdekes, jó feladványokkal, tele feszültséggel, nagyon hangulatos, és akad meglepetés is, amit nem lövök le, így ha más tartalmat nem is, hát ezt a legolcsóbb csomagot mindenképp érdemes beszerezni a Bedroom végett.
Nightmare
A második legjobbra sikerült kiegészítés, ami egy hullámokra épülő túlélőmód, minden az alapjátékból megismert fegyverzetet felvonultatva, melyek a bejáratott szörnyek leölése után nyert pontokból vásárolhatóak a lőszerrel és gyógyszerrel egyetemben. Nagyon dinamikus és adrenalin pumpáló játékmód, amiben több van, mint első hangzásra tűnik.
Ethan Must Die
Már a címe is beszédes, igen, egy kimondottan hardcore túlélésről van szó az átalakított Baker házban, megemelt ellenfél számmal és szinte zéró gyógyszerrel és arzenállal, tényleg csak a legfanatikusabbaknak, mert rettenetesen nehéz, ugyanakkor az ember szíve szétrobban a tömény feszültségtől abban a fél órában, mire a végére ér (plusz órák a trial and error játékmenet végett). Vitathatatlanul a legerősebb csomagot kaphatjuk a Banned Footage Vol. 1 megvásárlásával, és egyben a legolcsóbbat is, ha az expanziók többi része nem is érdekel, ezt feltétlenül szerezd be, akár külön megvásárolva, még a teljes árat is megéri.
Banned Footage Vol. 2
21
A második DLC-re már elfogyott a szufla, Clancy egy másik túlélővel kényszerül több fordulós Black Jacket játszani, miközben Lucas halálos gépezetei fenyegetik a vesztest. Black Jack Resident Evil módra.
Jack’s 55th Birthday
Itt jegyezném meg, hogy ez és az előző játékmód annak idején az alapjátékok mellé csomagolva jártak, ebből leszűrhető, hogy a Jack 55. születésnapjára épülő játékmód sem túl impozáns. Miát irányítva kell Jack partiján szervírozni a ház különféle pontjain begyűjthető, különféle tápértékkel rendelkelő és kombinálható élelmiszereket, miközben fegyveresen törjük át magunkat az életerőnkre támadó szörnyetegeken, hogy Jacket jól lakassuk. Amennyiben ez sikerült, jön a soron következő pálya, amiből viszont rengeteg akad. Meglepően érdekes játékmód, amennyire hülyén hangzik az egész, a gyakorlatban annál jobban működik, és ha hosszú távon nem is képes az érdeklődést fenntartani, egy darabig jól el lehet szórakozni vele, mert a röhejes körítés ellenére is jól vannak kialakítva a pályák az ellenfelek és élelmek elszórásával, folyamatos versenyt futva a ketyegő órával.
Érdemleges, mert egyfelől a Baker család előzményét meséli el, még normális állapotukban vesszük fel a fonalat Zoe irányításával, amikor a hurrikán elől elbarikádozzák magukat, Jack pedig rábukkan a partra sodort Eveline-re… Ebben a játékmódban a lopakodásé és az ellenfelek kerülgetése lesz a főszerep, szintén kivételesen feszültre építve fel a játékmenetet, alternatív befejezéseket is tartogatva. Meglepő módon ezt a DLC-t mérik drágábban és messze nem éri meg, mivel ez utóbbi játékmód az igazán értékelhető, ezért mindenképp csak fél áron javallott a beszerzése, de akkor már a Season Pass keretén belül, mert úgy még olcsóbb, mert ha ezt megveszed, az első felvonást sem szabad kihagyni, és akkor már érdemes a harmadikat is bezsebelni.
End of Zoe
Ez a bővítmény lehet, amire a legtöbben kíváncsiak, hisz a nem véletlenül nyitva hagyott Zoe szálat zárja le, mégis azt kell mondjam, hogy semmit sem veszít az ember, ha kihagyja. Főszereplőnk Jack testvére, Joe Baker, az öreg pedig amellett, hogy nagy túlélő a mocsár közepén éldegélve, egyben boksztehetség is, mert pusztakézzel püföli le a szörnyek vicsorító fejét, ami első nekifutásra röhejesen hat a komolytalanságával, de a későbbiekben lopakodó üzemmódra kell váltania, amint felbukkan egy komolyabb, halálos ellenfél, és ekkor jut szerephez a felszedhető és barkácsolható dárda is, amivel nem csak ezeket a már ismert szörnyeket, hanem a mocsárban úszkáló mutáns krokodilokat is levadászhatjuk. Nem mellesleg a történet előrehaladtával komoly kihívást jelentő szituációkba keveredünk, ahol már felüti fejét az izgalom. Igazából se füle se farka az egésznek és erőltetett, játékmenet szempontjából sem éppen érdekfeszítő és elmarad a korábbi játékmódok feszültség szintje is, a történet pedig 1,5-2 óra elteltével odakanyarodik, amire számítani lehet. Jóval többet ki lehetett volna hozni ebből a DLC-ből, ha már különállóan értékesítik, mert az ingyenesen letölthető Not a Hero sokkalta jobb volt.
Összegezve: Ahogy említettem, a Banned Footage Vol. 1 messze kiemelkedik színvonalában a többi DLC közül, és ahogy lenni szokott, elfogytak az ötletek a folytatásokhoz, ennek ellenére erőltették a tartalmakat, jó és kevésbé jó, de összességében egy nagyon tisztesség csomaggá állva össze a Season Pass. Az első felvonást erősen ajánlott, akár teljes áron is, a többi viszont az időközönként kifogható féláras akció keretén belül, amennyiben egy-egy adott darab érdekelne, viszont, ha több is, azaz két expanziónál már érdemes az 50%-os leárazással sújtott szezon bérletet választani, mert úgy még kevesebbre jön ki a fizetendő összeg, viszont semmit sem veszít az, aki kihagyja az utóbbi két bővítményt.
7 pont
Műfaj: belső nézetes túlélő horror
Megjelenés: 2017. (PlayStation 4, Xbox One, PC) 2018. (Nintendo Switch)
Fejlesztő: Capcom
Kiadó: Capcom
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése