2021. január 10., vasárnap

Call of Duty: Warzone battle royale és plunder tippek, trükkök


Tippek és trükkök, komplett stratégiák, főképp kezdőknek, de a haladóknak is szolgálhatok pár jó tanáccsal.

2021.04.26-án a Season 3 további tapasztalataival frissítve!

Battle Royale tippek és trükkök

Ha Takami Koushun tudta volna előre, hogy a battle royale fogalma és játékszabályai ennyire népszerűek lesznek az idő előrehaladtával, akkor egészen biztosan levédeti, és a mára terebélyes kínálattal rendelkező játékok licencéből a leggazdagabbak között tartanák számon, ebből következőleg nem hiszem, hogy külön a játékszabályokra ki kellene térni, mert mostanra már mindenki találkozhatott vele, de ha mégsem, a Call of Duty: Warzone teszt ebben is segítségre van. 

A helyes stratégia felépítéséhez érdemes a teljes tipp és a játék mechanikáját kiveséző gyűjteményt végigolvasni, ami saját tapasztalataimon és megfigyeléseimen alapszik, számos győzelem és temérdek top 10-es helyezést követően, majd ezeket próbálgatva csiszolgasd tovább, alakítsd saját stílusodhoz, tedd hozzá a saját okosságaidat, és garantáltan eredményes meccseket zárhatsz. 

Bevezető

Haladjunk szépen sorjában és először is mindenki tisztázza le magában, hogy defenzív vagy offenzív játékot részesít előnyben, azaz inkább a taktikázásra és túlélésre helyezi a hangsúlyt a minél jobb eredmény, esetleg győzelem eléréséhez, vagy pedig agresszív, folyamatos mozgásban lévő játékmenetet preferál, amihez annyit fűznék hozzá, hogy egyik sincs meg a másik nélkül, azaz mindig a helyzetekhez igazodva kell alkalmazni a játékstílusokat a siker érdekében, ezért is érdemes minden tippet átböngészni, majd pedig személyre szabottan szemezgetni közülük, később tovább csiszolni azokat, de az eredményességhez a kettő kombinációjára lesz szükség. 

Feltétlenül tartsuk szem előtt, hogy ez nem deathmatch, tehát a totális letámadó agresszivitás egyenes út a gulágra, hogy ha sikerül is visszatérni, hamarjában beveri valaki a koporsószöget, így aki arra játszik, hogy eszeveszetten rohangál és mindenkit levadásszon, aki csak az útjába kerül, az sokáig nem marad életben, sőt az elsők között vérzik el, mert lehetsz bármennyire is profi akció játékos, a másik adott idő alatt sokkal jobb felszerelést szerezhetett, de lehetséges, hogy épp egy távoli dombon vagy tetőn húzódik meg egy mesterlövész (a második percre már megvan a pozíciójuk) és minden előjel nélkül kap le, de ami a legbiztosabb, hogy a körülmények úgy alakulnak, hogy észre sem veszed és halott vagy, mert nem árt egy kis adag szerencse is a sikerhez. Volt alkalom, amikor annak köszönhetően lőttek hátba, hogy kettő másodperccel hamarabb léptem ki az épületből, mint a szomszédosból az ellenfél… ez már inkább véletlen/szerencse kérdése. 

Gondolkodás, gyors helyzetfelismerés, a helyzetekhez igazodó, gyors döntéshozatal, tervezés, megfontoltság és sebes reflexek a pontos célzás mellé. Az utóbbi kettőt pedig az előbbiekkel tudod kompenzálni úgy, hogy esélyed van a győzelemre is. 

Az ugrás és landolás

A repülő véletlenszerűen közelíti meg a térképet, neked ekkorra már meg kell lennie a landolási stratégiádnak (centrum, peremvidék, vagy a kettő közötti zónák) és már csak annyit kell felmérned, hogy milyen irányból érkezel, és mikor ugorj, a taktikádnak megfelelő környezetet választva ki célpontodnak. Ezen nem érdemes hirtelen ötletek által vezérelve változtatni, kivétel, ha nem éppen kísérletezik az ember. 
A térkép minden részének megvan a maga előnye és hátránya, ami biztos, hogy a végső védett zóna kb. annyi eséllyel kerül majd a centrumba, mint valamelyik peremvidékre, viszont a gyakorlat azt mutatja, hogy a kettő közötti terület az előnyös a landoláshoz, szemben azzal ha a déli peremen értél földet, de az északi csücsökre szűkül a zóna, éppen ezért van, hogy sokan a centrumot preferálják, mert innen könnyebben lehet bármely irányba, a leghamarabb elmozdulni, csak nagy eséllyel már a levegőben leszedhetnek, ha nem, akkor van két másodperced körbenézni, hogy honnan lőnek, mire meghalsz, mert a játék elején itt alakulnak ki a legnagyobb tűzharcok, aminek köszönhetően gyorsan pereg a számláló, de ennek másik oka a több, nagyobb épület, és az ebből következő több, gyakorta jobb felszerelés. Mivel ez utóbbi is random elosztásban van, ezért a tömeges landolások is változhatnak, de ez kifigyelhető annak függvényében, hogy általában csak egy-két naponta változtatják a fő leosztás véletlenszerűségi scriptjét, csupán a részletek változnak meccsről meccsre, és még így is vannak kitapasztalhatóan gazdagabb supply box zónák.
A centrumtól sokkal előnyösebb a peremvidék, a tapasztaltak szerint a meccsek 100%-ában abszolút elérhető távolságba kerül a fokozatosan szűkülő védett zóna, még körültekintő gyalogos haladással is, de ne feledjük a járműveket sem, egy teherautóban nem igazán válunk célponttá, ha valaki nem egy epic RPG-t szegez ránk, nem mellesleg a meccsek 75%-ában keveset kell mozogni az első körös védett zónához, 50%-ban pedig alacsony rizikót hordoz magában a helyváltoztatás a még szűkebb mezőre, de akad kb. 5% esély arra, hogy itt fog érni a végső védett zóna, és semmit sem kell mozdulnod. 

Előnyeit és hátrányait összevetve, a legelőnyösebb mind közül a centrumtól távolabb, de a peremvidéktől beljebb eső terület, ritkásan szórt lakóépületekkel - mert a több ház, több játékost vonz -, ahonnan könnyedén mozoghatunk egyik blokkból a másikba, gyakoribb a felszerelés (csak nagy eséllyel gyengébbek), és kevésbé tömeges, mint a centrum, viszont fel kell vállalni az esetleges azonnali tűzharcokat az egyetlen (de legalább epic) pisztollyal. Tetszés szerint lehet válogatni a biztonsági és a méréskelt (ami jelen esetben az offenzívat jelenti) játékmenetnek megfelelően, az agresszív, totális letámadó stílust már kizártuk. 
Ezt tisztázva - részleteiben, hogy mindenki számára világosak legyenek az összefüggések -, következzenek a lényegi tippek, akár újra ismételve:

- A karakterválasztásnál bármilyen fasza skint is vásároltál vagy nyitottál meg, ügyelni kell a terepruházatra, hidd el nagyon sokat számít, vannak sokkal feltűnőbb és könnyebben célkeresztbe helyezhető skinek.

- A ghost perket minden taktikához érdemes betenni, ha dekkolni készülsz a pálya egy szegletében, akkor nélkülözhetetlen, mert ha megkaparintod a saját magad összeállította felszerelésed (loadout drops, vagy a vásárlási pontokon a kellő pénzmennyiséggel lehívva) akkor ezzel teljesen láthatatlanná válsz a felderítő drónokkal és a szívritmus detektorral szemben, magyarán mindig meglepetésszerűen csaphatsz le. Hasznos továbbá a kitartó sprint és a flashbang immunitási perk, mely mindkettő megfér a ghost mellett. Az épületeket gyakorta villanógránátokkal pucolják ki, de az igazi meglepetést te nyújthatod, amikor az ellenfél csak besétál a biztos győzelem tudatában, de te nem vakultál meg a gránáttól.

- A bemelegítést tényleg használd ki bemelegítésre, vedd fel a tempót és állítsd rá ujjaidat a pontos célzásra és a ravasz sebes rángatására, próbálgasd a random fegyvereket, ráadásul így a kezelésük is fejlődik az upgrade-ek eléréséhez. Teljesen tét nélkül zajlik a lövöldözés, így zsebelj be annyi tapasztalati pontot, amennyit csak tudsz, gyakorold az ellenfél becserkészését és megkerülésének mozdulatait.

- Mire a repülő a térképhez ér, legyen meg a játékstílusodnak megfelelő landolási stratégia (perem, vagy a perem és a centrum közötti terület). 

- Ekkorra már csak a konkrét épületet vagy épület csoportokat kell kifürkészned, de azt is figyelembe véve, hogy hányan ugranak oda, csak a legprecízebb célzóknak ajánlott rögvest pisztollyal tűzharcba keveredni (kivétel, amikor az orrod előtt érnek földet). 
A Rock, Paper, Shotgun magazin térképe a legjobb loot helyekről, a legtöbb guide ezeket jelöli meg és a legtöbben itt is landolnak. (Kattints a nagyítható méretért!)

- Figyeld a melletted levőket, hogy ki merre fog landolni, a manőverezéssel ki tudod kerülni a többiek célzónáját, különben erősen nő az esélye annak, hogy hátba lőnek, de megfelelő ernyő használattal, egészen messzi területekre is el lehet jutni. A legtöbben a repülő vonalának irányában landolnak, kis ügyeskedéssel távolabbra tudsz kerülni, egyben figyeld meg a gép mozgását, mert ha a későbbiekben ettől minél távolabbra eső területen haladsz keresztül a védett zónához, annál inkább redukálódik az esélye, hogy ellenféllel találkozol.
Inkább ezeket válaszd, kevésbé preferált, de ugyan úgy jó (különféle kütyük és epic, legendary fegyverek is) felszerelés található, csak több épületet kell bejárni értük. A Season 3 Verdansk 1984 pálya bevezetésével ez nem különösebben változott.

- Aki hamarabb ugrik, hamarabb ér földet és hamarabb orozza el a lootot, éppen ezért sebesen zuhanj és az ernyőt csak a legutolsó pillanatban nyisd ki, vagy ha automatikusan nyílik, akkor zárd vissza és zuhanj tovább, amíg lehet, gyakorlattal felmérhető a távolság és elkerülhető a nyaktörés, és mire ellenfeleid földet érnek, te már egy ritka fegyverrel jössz ki az épületből és fejlövéssel fogadod őket. Távolabbi pontok gyors eléréséhez érdemes az ernyő nyitás, azonnali zárás és zuhanás, majd újra nyitás, azonnali zárás kombinációkat ismételni.

- Az első utadba akadó kacat gépfegyvert kapd fel, mert ha valaki mögéd toppan, a helyzeti előnye semmit sem fog érni a pisztollyal a kezében.

- Landolást követően hanyagold a kisebb bódékat, nagyobb eséllyel kapsz jobb felszerelést egy átlagos épületből, a kezdeti túlélésed pedig ezen múlik, éppen ezért fontos a tempó. Ha végeztél, akkor körültekintően fürkészd a radart és a terepet, hogy nincs-e mozgás a környezetedben, majd indulj a szomszédos épületbe és szedj össze minden használhatót, semmit se hagyj hátra, mert még jól jöhet. Ügyelj a páncélra, hogy legalább egyet megkaparints, szánj időt a gránátok összeszedésére, kapd fel a gázmaszkot is, amit automatikusan magára vesz a karakter, ha baj van, a lőszeres dobozt helyezd háttérbe a többi felszereléssel szemben, mert ha nem kimondottan levadászni indulsz a többieket, akkor nem sokat fogsz tüzelni. Feltétlenül mérd össze a fegyverek rangját, sokszor egy általad kevésbé kedvelt, de magasabb rangú fegyver többet ér. 

- Ha megsérültél, sose felejtsd el a golyóálló mellényt újra tölteni. Ha biztos vagy a fedezékedben, akkor mindig ez legyen az első.
 
- Tüzelni csak a biztos célpontra tüzelj, mert minden egyes alkalommal felhívod magadra a figyelmet, a radar folyamatosan jelzi azokat a játékosokat, akik tűzharcba keveredtek. Lövést követően mindig változtass pozíciót, mert az esetek 75%-ában látogatót kaphatsz. 


Kezdődjék a túlélés - stratégiák 
Ha az első három percet túlélted, akkor jelentősen megnövekedett az esélyed, hogy az utolsó 50-be bekerülj, de a 100-ban szinte biztosan benne vagy. Két irányba indulhatsz el: 

1. A landolási stratégiával egybekötve (azaz a peremen vagy), a gáz terjedésére játszol, ami sokakkal végezni fog, azaz hallgatózol, a radart figyeled, és lesed a tűzharcok irányát. Ezeket elkerülve, a környező épületeket átkutatod a további felszerelésekért (erősen ajánlott), majd egy biztos ponton lehorgonyzol és várod a gáz megindulását, kalkulálva a térképen látható biztonsági zóna távolságával, majd a további szűküléssel, és csak a kellő időben, a többiektől lemaradva indulsz a védett terület irányába. Ehhez elengedhetetlen a távolságok, a terep és a gázterjedés sebességének kiismerése, utóbbiban az óra nagy segítség. Ez folyamatos körültekintő rohanást igényel a későbbiekben, amihez további tippek: 

- Ha lehorgonyzol, zárd be az ajtót. A bezárt ajtó trükkje 100%-ban beválik (kivétel, ha szívverés detektor van az ellenfelednél, de akkor minden mindegy), a csukott ajtóra mindenki azt hiszi, hogy ott még nem járt senki, azaz egyenest a fegyvercső elé rohannak. 

- Érdemes az épület emeletén, a lépcső tetejére ledobni egy hordozható fedezéket, mögé pedig egy aknát. Ha valaki rád törne, akkor át kell ugrania a fedezéket, egyenest az aknában landolva, te pedig előronthatsz a helységből kilőni a legyengült ellenfelet.

- Mielőtt megindulnál, tanulmányozd a radart és a térképet az esetleges veszélyekről, ha éppen nincs kint az irányjelző, akkor tájold be a zónát, különben időt veszítesz, a térképet nem jó védtelen helyen böngészni, érdemes egy markert is elhelyezni a célzónához. 

- Kisebb épületek közelében ne rohanj, érdemesebb lassú tempóban pásztázni a terepet, bárki felbukkanhat az ablakban vagy kiléphet az ajtón, éppen ezért, ha van időd rá, akkor kerülj a kietlenebb területek felé. 
- A nagyobb vagy magasabb épületeket mindenképp kerüld el, nagy eséllyel valaki épp az ablakból vagy a tetőről figyel téged, minél távolabb érsz a veszély zónától, annál sanszosabb, hogy vannak akik már bevették magukat valahova a végjátékhoz és a lemaradókra várnak. 

- Nyílt terepen mindig futva közlekedj, de továbbra is körültekintően. Használd a sprint és csúszás kombinációkat, mert ha elfogy a kitartás, akkor a csúszást követően ismét sprintre válthatsz, nem mellesleg erre egy sniper leemeli a távcsövet rólad.

- Lootolással már ne foglalkozz, időd sincs rá és mostanra már szinte mindent összegyűjtöttek, vagy rosszabb esetben ellenfél van az épületben. Ebben a felállásban a kezdetekben megszerzett felszerelésre kell alapoznod, kivétel ha szembetalálkozol valakivel, ha kilőtted, akkor akár komolyabb cuccokra is szert tehetsz, viszont pont ennél a kényszer helyzetváltoztatásnál kell becélozni a dropout boxot, hogy a saját fegyveredhez és a perkekhez juss. Ekkorra már nagy az esély, hogy mindenki elhagyta az adott területet, ennek ellenére mindig körültekintően kell megközelíteni a ládát.

- Ha biztonsági zónába értél, maradj a határon és vedd be magad egy kisebb épületbe, majd védd magad, várj a gáz ismételt megindulására, vagy a távolság függvényétől a kellő időre az induláshoz, de mindig légy résen, mert a legtöbb esetben vannak, akik többet kockáztatnak, mint te, azaz sokkal jobban lemaradtak és szemet vethetnek a rejtekedre. 

- Sose bízz a gázmaszkban, pillanatok alatt tönkre megy, az csak végszükségletre van, hogyha pár másodperccel elszámoltad magad. 
- A kezdetekben érdemes minden kütyüt kipróbálgatni, szánj rá egy-két meccset, hogy alaposan kiismersz mindent és ne élesben kelljen rájönnöd, hogy mi micsoda és hogyan működik. A példa kedvéért, egy légibombázással könnyedén végezhetsz a tetőn helyet foglaló és az utadat álló lövésszel, de akár egy tűzharcban rekedt nagyobb csoporttal is.

- Épp egy tűzpárbajba futottál? Nem illik megzavarni, várd ki a végét, majd lődd fejbe a győztest, viszont a friss lootnak megörvendve is tartsd fenn az elővigyázatosságot, a cuccok megközelítésénél csak óvatosan, mert lehet valaki már a te fejedre helyezte a célkeresztet.

- A legjelentősebb tipp, amit minden profi alkalmaz: a legfőbb fegyvered a hallásod lesz. Mindig figyeld a lövések és léptek irányát, sokan dobogva közlekednek és messziről elárulják közeledtüket és annak irányát. De éppen ezért nem árt neked is óvatosnak lenned, illetve épületben történő tűzharcot követően, változtass pozíciót, mert ha a környéken volt valaki, pár másodperc múlva gránátot dob alád.
2. A másik lehetőség a minél jobb felszerelésre és a karakter feltápolására történő játék, amihez időtől függetlenül indulsz meg egy lassú, kutakodó tempóban és csak az épületekhez vezető úton sprintelsz. Ilyenkor készen kell állnod, hogy bármikor belebotlasz valakibe, akár az épületen belül, de akár lehetetlennek tűnő helyeken is találnak menedéket maguknak az ellenlábasaid. A centrum és a peremvidék közötti területen történő landolás és a kellő időben történő indulás végett cseppet sem kell rohannod, a meccsek utolsó harmadára kell fokozni a tempót, amikorra már egyébként sincs mit összeszedni, viszont a komolyabb felszerelésnek köszönhetően, jelentősen nőnek a túlélési esélyeid egy összecsapásban, sőt a szívverés detektorral felkutathatod ellenfeleidet, és ha zaj nélkül közelíted őket, akkor mit sem sejtenek a veszélyről, de ha egyébként is belebotlasz valakibe, ne hagyd futni, de mindig mérd fel a helyzeted, mert sokan voltak, akik hátba lőttek volna, de hátrafordulva én lőttem agyon őket. 

A taktika megköveteli a pénzgyűjtést is, aminek fő forrása a különféle küldetések teljesítése, a fejvadász feladatot semmi esetre se hagyd hátra, mert ha nem te ölöd meg a célpontot, akkor is megkapod a jutalmat. Ha kellő összeggel rendelkezel, akkor óvatosan meg kell közelíteni egy vásárlási pontot, majd tetszés szerint tápolod a felszerelésed vagy megvásárolod a korábbiakban összeállított arzenálod és a fontos perk készletet. 

Lásd még a korábbi és későbbi tippeket, majd kombinálva alkalmazd őket a stílusodnak megfelelően. 

Top 10
Amennyiben a hátramaradást választottad és sikeresen veszed az út akadályait, akkor sanszos, hogy már csak kéttucatnyian vagytok játékban (ez már szép eredmény). Továbbra is fontos a radarról történő tájékozódás, a terep pásztázása, de leginkább a hallgatózás a lövések és léptek irányáról, de elérkezett az ideje, hogy ha idáig nem is, akkor most már levadászd az ellenfeleidet. A taktika megköveteli a mesterlövészpuska alkalmazását, vagy rövidebb távú célpontok esetében az optikával ellátott automata karabélyt, a legelőnyösebb, ha mindkettővel rendelkezel és mindkettőnek hőmérsékletet jelző távcsöve van (minden zavaró tényezőt kiszűr, csak az ellenfelet látod). Lesznek, akik később érkeznek meg a zónába, mint te, ne hagyd, hogy sokáig örüljenek a biztonságnak. A terület szűkülésével az időkorlátok is csökkennek, de te ekkor már mindig légy megfontolt és kimért, a legnagyobb veszedelmet már ellenfeleid jelentik. Mindig fedezékről fedezékre haladj, ha puszta területre szűkült a zóna, akkor a kúszás is alkalmazható a növényzet között, a távolságok már redukálódtak.
Amennyiben alkalmaztad az óvatos felkutató és támadó stílust, akkor most már ideje lenyugodni, mert nagy eséllyel a többieknek is jó a felszerelése és rendelkeznek detektorral. Vagy alkalmazd az előbb említett taktikát, és visszafogott tempóban likvidálod a megmaradtakat, vagy marad a másik, kevésbé hatékony taktika, de mindig a környezetnek megfelelően alkalmazva. Ennek lényege, hogy folyamatos mozgásban kell maradnod, egy pillanatra sem állhatsz meg, ha így döntesz, akkor futás, tereppásztázás, futás, tereppásztázás, futás, becsúszás, fedezékről fedezékre, ha van detektor, akkor annyit bámuld, mint a terepet, mert ne higgy a szemednek, a terepruhások nagyon könnyedén beleolvadnak a tájba. És persze a helyzethez mérten, a lopakodásról se feledkezz meg.
Viszont mindkettő esetében igaz, hogy már ne állj meg egy helyben, rajtad múlik a helyzetváltoztatás tempója, de az esetek zömében a győztesek a kimért és körültekintő tempót alkalmazzák, mindig tervezve a terepviszonyokkal. Hogy mennyire érdemes lemaradni? Erre már nem lehet válaszolni, mert mindig a helyzet szüli, lesz, hogy előnyt szerzel vele, mert lassan a körbe haladva szeded le az óvatlanokat,  de akár még a később érkezőket is, ugyanakkor lehet, hogy egy lemaradó csendben közelít és hátba támad.

A finálé 
A végjátékra már semmi tippet nem lehet osztogatni, az, hogy valaki a végjátékba kerüljön az utolsó négy, még jobb esetben kettő másik életben maradottal, ahhoz hosszú gyakorlással kikövezett út vezet, amit tippjeim jelentősen lerövidítenek, tapasztalataiddal kombinálva pedig könnyűszerrel örökösen benne lehetsz a legjobb húszban, hogy ez idővel tízre redukálódjon. Viszont akad egy jó tanács: a maszkot tartsd meg a fináléra, az utolsó három életben maradott összecsapása nagyban függ attól, hogy a gáz fojtogató hatására, ki ugrik ki előbb a fedezéke mögül. 

A végjáték összetevői:

- A felszerelésed (arzenál, szívverés detektor, páncélzat, gázmaszk stb.).

- A végső összecsapás helyszíne, azaz terepismeret. 

- Gyors helyzetfelismerő képességed, egyben döntéshozatal a terepviszonyok kihasználására, és villám reflexek. 

- És egy csipetnyi szerencse, ugyanis bármennyire is alkalmazkodik az ember a folytonosan változó körülményekhez, kell egy jó leosztás is, ami éppen kedvező loothoz juttatott, jó helyen vagy a térképen és ellenfeleid hibát ejtenek, vagy összejátszanak ellenük a körülmények. 

A győzelem már csak rajtad múlik, amit két példán lehet szemléltetni az említett követelmények meglétével. Egyfelől a gyors, de körültekintő folyamatos mozgás, a detektorral követve nyomon és játszva ki ellenfelünket, nemes egyszerűséggel ki kell lőnünk, vagy a gázba szorítani őt. A másikra egy remek példa, a kiváló hő távcsöves lövészpuskával mindig a határszélen táncolni és precíz (lehetőleg fej) lövésekkel szedni le a később érkezőket, majd lassan kúszva beljebb, fedezékről fedezékre haladva a zónában lévőket, mert a türelem itt óriási előny, és ellenfeled nagy eséllyel hamarabb ugrik ki a fedezéke mögül. Ez még detektor nélkül is beválik, sőt, ha az ellenfelednek van, olyan szinten elbízza magát, hogy a kezedre játszik. 

Fegyver tippek 

Mindenkinek megvan a preferált arzenálja, amit nem is érdemes bolygatni, ha egyszer azt kedveled és azok kezelésében vagy jó, inkább érdemes bizonyos szituációkban változtatni ezen, amihez adok pár egyszerű tippet. 
- Ha beveszed magad egy épületbe és kedveled a mesterlövész puskát, akkor érdemes minimum emelettel rendelkezőt keresni, de arra mindig figyelj, hogy a szomszéd tetőn, vagy ablakban is lehet egy lövész. 

- Ha nem akarsz snájperkedni és teljes mértékben defenzív módon játszol, akkor épületen belül mindig shotgunt használj, ezzel pillanatok alatt le tudod szedni az épületbe lépőket, és ugyanígy, ha te lépsz másnak a szűkösebb térrel bíró épületébe. 

- Mesterlövész puskával, shotgunnal és UZI-val a kezedben ne változtass pozíciót, távolsági, de sorozatlövő fegyverre, azaz automata karabélyra van szükség minden alkalommal, a felbukkanó váratlan ellenfeleket ilyenkor ezzel a leghatásosabb kezelni, ha fedezéket szereztél, még mindig válthatsz a helyzetnek megfelelőt, de ha lövészt hallasz, véletlenül se állj meg, csak rohanj a legközelebbi biztos fedezék mögé, ami lehetőleg terebélyes legyen, mert nem hinnéd, de akkor is látni fog a szikla mögött, amikor te úgy gondolod, hogy nem. 
- Azt beszélik, hogy a nehéz gépfegyvert senkinek sem ajánlják, mert pontatlan és lassú az utántöltése. Én azt mondom, hogy kifejezetten a kevésbé jó célzóknak ajánlott, mert ezzel eregethetik a lőszert, mire ténylegesen célkeresztbe fogják az ellenfelet és gyors sorozataival hamar leteríti azt, tárja pedig három-négy ellenfélre is elegendő sok mellélövéssel együtt. Mivel nagyon ritka, hogy kettőnél több ellenféllel találd szemben magad, ezért nem problémás a lassú töltés, de mindig húzódj fedezékbe. 

- A taktikai karabélyok a pontos (értsd: másodperc tört része alatt célkeresztbe fogod) célzóknak van, mivel lassú (de erős) tüzelésűek és kevés lőszer van a tárban, töltés közben hárman is agyon fognak lőni, ha hozzá nem értően használod, ellenkező esetben viszont roppant halálosak. 

- Az UZI-t kizárólag beltérben, vagy közelre használd, távolra erőltetni nem érdemes, mivel sebesen tolja a lőszert, pillanatok alatt le lehet kapni vele az ellenfelet, de a nagy szórása végett kevesen használják, éppen ezért tudni kell, hogy hova való, de oda kiváló.
- A Big Trouble joggal kapta a nevét, kíméletlen fegyver, egy legendás rangúval sorjában apríthatsz minden utadba kerülőt a gyors golyószórásnak köszönhetően, és távolabbra is jól működik, viszont a sebessége és a kis tárja végett, pontos célzást követel. Érdemes kutakodni utána. 

- Ha kevésbé preferált, de magasabb rangú fegyverre bukkansz, akkor ne tétovázz felvenni és megbarátkozni vele. 
- Van gránát is ám, erről sokan megfeledkeznek, épület kipucolásnál nagyon hatékony, ha aknát találtál, akkor azt is érdemes lerakni valami előnyös helyre, ha éppen ráérsz, semmit sem veszítesz, de lehet, hogy eggyel kevesebben lesztek. 

- Ugyanígy az automata, állványos gépfegyver, lehetőleg ablakból nem látható, de az ajtóval szembe helyezkedő helyre dobd le, ami a sok esetben két ajtós épületek egyik felét levédi, legalább addig, amíg odaérsz. 

- Ha bármilyen testhő képen alapuló optikát találtál, ne dobd el a fegyvert, lehet, hogy nagyon rossznak tűnik, hogy szinte semmit sem látsz, de ez éppen azért van, hogy az ellenfél gyors felkutatására fókuszálj és a zavaró környezetet kiiktasd, csak az ellenfelet és annak szabad testrészeit láthatod. Ha épületen belül használod, akkor az ablaküveget törd ki, mert vagy torzítja a képet, vagy éppenséggel nem látsz tőle semmit. 
- Végezetül az utánpótlás ládák és a vásárlási helyek. Mindkettő esetében nagy az esély, hogy valaki figyeli, a lőszert és páncélt próbáld meg a folyamatos lootolással pótolni, vásárlási pontok és dropout boxok felkutatására akkor érdemes energiát fordítani, ha kellő ranggal, fegyverszinttel és saját kialakított felszereléssel rendelkezel, mert, ha elég pénzt gyűjtöttél, akkor megvásárolhatod a saját felszerelésed, ez pedig óriási előnyt nyújt.
 
Plunder tippek és trükkök 

Evezzünk át a plunder játékmódra, ami a teljesen más célok és szabályok végett, teljesen más taktikákat is kíván, sőt a battle royale móddal ellentétben, itt több múlik a stratégiázáson, mint a szerencsén. Sajnos sokan keverik vagy nem ismerik - és nem is akarják megismerni - a győzelmi feltételeket, amiből fakadólag mezei deathmatcheknek lehetünk szemtanúi, a másik eset, amikor ezekkel tökéletesen tisztában vannak a játékosok, mégsem rendelkeznek felépített tervvel, vagy ha mégis, akkor az hibás, ezt leginkább majd a random csapattársainkon fogjuk látni - főleg a ponttáblázaton -, így érdemes egy megszokott baráti körből kialakítani egy osztagot a meccsekhez, ebben az esetben az általam vázolt tippekkel garantált első helyezés lesz.
A játék célja a minél több pénz összegyűjtése, ennyi és nem több. Éppen ezért senkit nem érdekel, hogy mennyi killed van, a célpontok itt a pénzforrások, és az nyer, aki a legtöbbet gyűjtötte össze. Igen ám, de ha meghalsz, akkor elveszíted a nálad lévő pénz egy részét, ami ráadásul az ellenfél kezére kerül, éppen ezért három opció van a kijuttatására: ballonok gyűjtése, pár százezernél megnyíló kijuttató zóna, vagy eléritek az egymilliót, amikor minden nálatok lévő zseton biztonságba kerül. 

Hosszú idő kiismerni a játék minden részletét, ezért lássuk, hogy melyik út vezet a győzelmi feltétel teljesítéséhez. 

Pénzforrások 

- Kezdjük a legegyszerűbbel, amivel furcsa mód senki sem foglalkozik, mégis innen zsebelhető be a legtöbb valuta, ezek pedig a loot boxok. Ezeket ugyanott találod, mint a battle royale játékmódban, azaz nyitott raktárakban, épületekben, vagy azok tetején, kinyitva pedig egy halom pénzre tehetsz szert az épületekben szétszórt kötegek mellé, ráadásul a kijuttatáshoz szükséges ballonok is itt nyerhetőek el. 
- Ellenfelek leölésével, abban az esetben, amennyiben rendelkezett pénzzel. Mivel nagy a térkép és elszórtan helyezkednek a csapatok, nem érdemes erre alapozni, viszont vannak közkedvelt, tömeges helyek, de ebben az esetben, ha belefutsz valakibe, akkor előfordulhat, hogy legalább kettő, de lehet, hogy három emberrel kell végezned, és mivel sokan alapoznak erre, számos esetben már senkinél sincs semmi. 
- Pénzszállító helikopterek lelövésével. Idő teltével megjelennek a térképen a pénzszállító helikopterek, amiket ha sikerül kilőnöd, akkor zöld füsttel jelölt helyre zuhannak, innen már csak ki kell nyerni a dollárkötegeket, amihez nem árt, ha valaki fedezetet nyújt, mert ha nem egy kietlen helyen sikerült ezt végbe vinned, akkor más is fel fog figyelni a ládára, de a korábban említett elszórtságból eredően, ez ritka. 

Az első helyezés 

Az előnyök és hátrányok latolgatásával, illetve az összehozható teljesítménnyel már kézenfekvővé válik a nyerő stratégia, de az órákig tartó kísérletezés helyett, az alábbi metódust kövesd: 

- Landolásnál az épületek sűrűjét válaszd, de ne a nagy komplexumokat (sokan vannak ott, annak ellenére, hogy a nagy területet időigényes bejárni és ennek arányában kevés a láda), hanem a kis és közepes lakó, illetve társas házakat célozd be. Mindenképp szóródjatok szét, a lehető legnagyobb terület bejárása végett, már az ugrásnál figyeljetek a távolságokra, lehetőleg felosztva egymás között a területeket.

- Ebben a játékmódban a saját magad összeállította és fejlesztette fegyverekkel rendelkezel, de ne feledd, hogy mindenki más is. Landolásnál lavírozz az ellenfelektől távolabb, kerüld a konfliktust (csak idő veszteség, de ha meghalsz, akkor pénz veszteség is lehet később), kizárólag a könnyű killekre menj, amikor lépés előnyben vagy, mert nem vettek észre, vagy véletlenül belebotlasz valakibe. Egynél több emberre csak akkor támadj, ha nincs nálad pénz (de ez persze gyakorlat kérdése). 

- Földet érés után rohanj, mint a mérgezett egér, házról házra, lendületből lökve be az ajtókat, sorban haladva nézz át minden épületet, gyűjtsd be az elszórt bankókat, majd nyisd ki a ládákat, mindig figyeld, hogy mit dob, mert a ballonokat vedd fel, ha kettőt is dob, akkor a nálad lévő pénzt juttasd ki és ne hagyd ott a másikat. Emeletre és tetőre csak akkor menj fel, ha hallod az alsó szinten is a láda jellegzetes búgó hangját, ha nem hallod, nagy eséllyel nincs is és csak az időt fecsérled. 
- Százezer dollárral már nem érdemes csak úgy rohangálni, de tornászhatod feljebb, ha nyugis környéken vagy, mert százötven is a ballonba pakolható, de mindig tartsd észben: csak az a pénz a tiéd, amit kijuttattál! Sokan itt rontják el, hogy nem biztosítják az összegeket és lenullázódnak, mivel soha nem lehet tudni, hogy a következő ajtó mögött, vagy az épülettömb sarkán befordulva mibe botlasz, ezért juttasd ki a pénzt! Azt sem árt észben tartani, hogy a legtöbb pénzt cipelőket jelöli a radar, tehát üldözőbe vehetnek evégett.
- Kijuttatáshoz soha ne használj zónát, mert szinte kivétel nélkül valaki figyeli azokat, és egyenest átadod neki az összeget. Csak a ballonra alapozz, a körülményekhez mérten, mindig megfontoltan, hogy mikor indítod és mennyire töltöd meg. Ez alól az az egy képez kivételt, amikor már hosszú ideje egyazon területen mozogsz és egy teremtett lélekbe sem botlottál, ilyen esetben ne hagyd ki a helikopter nyújtotta segítséget. 

- Ha RPG-t találsz, vedd fel második fegyvernek, mert ha a későbbiekben helikopterbe tévedsz, akkor nagyon jól fog jönni, de ezek másfél tárnyi nehéz gépfegyverrel is leszedhetőek, ha éppen azzal rendelkezel. Ha rábukkantál egyre, akkor ne hagyd ki, mert rengeteg pénz van benne, viszont ügyelj a megközelítésre, mivel nem csak viszonozzák a tűzet, hanem támadnak is mindenkire, a legkönnyebben pedig a pilótafülke, vagy az oldala becélzásával tudod kilőni, az alsó része - ami könnyebben célba vehető -, páncélozottabb. 

- Ha a bankok és a kórház környékére tévedsz, ne hagyd ki, mindig sok pénzre bukkanhatsz, de mivel utóbbi terebélyes, csak a földszinten érdemes végigfutni.

- Ha küldetést találsz, mindenképp vedd fel, külön figyelmet nem érdemel, hogy ha távolabbra esik, de lehet, hogy közeli ponton lesz, esetleg véletlenül te vagy a társaid belebotlanak a megoldásába.

- És persze, ha rábukkansz valakire, akkor érdemes ólommérgezéssel sújtani, hátha van nála néhány dollár. Ha még nem lőtték ki korábban, akkor akár több tízezer is, mert kevesen juttatják ki a pénzüket.
Ezzel a stratégiával minimum 500.000, de akár 900.000 dollár  is összegyűjthető (1,1 millió a rekordom). Az ellenfelek megmozdulásától és csapatjátékától függően 1.200.000-1.600.000 dollárra van szükség a győzelemhez,  nagyon ritka, amikor e fölé kúszna a végeredmény, azaz, ha mind a kettő (adott esetben három) társad így cselekszik, akkor megvan a beton stabil győzelem. Ha professzionális csapatokkal kerültök szembe, és a győzelmi feltétel a nagyon ritka 1,8-1,9 millióra ugrik (általában, ha van elég játékos és 4 fős csapatok jönnek össze), akkor kicsit utánaszámolva a középértékekkel is röhögve az első helyen vagytok. 

Két teljesen más elgondolás mellett cselekvő (és az esetek 95%-ában kudarcot valló) társsal, a harmadik-ötödik pozíció szerezhető meg, viszont ha egy keveset (3-400 ezret) gyűjtenek a tiéd mellé, akkor már meg lehet a győzelem is, de a második hely szinte garantált.

A stratégia bizonyossága, hogy ezzel a tervvel minden meccsen én gyűjtöm (messze) a legtöbb pénzt, sokszor kétszer, háromszor annyit, mint két társam együttvéve, a véletlenszerűen összeállított csapatok esetében az a kérdés, hogy a te eredményedhez mennyit tesznek hozzá a társaid, éppen ezért említettem, hogy egy baráti társaság összeállva és lebeszélve a tervet, ezzel a taktikával folyamatos első helyezést érhet el, de előfordulhatnak olyan széthúzó csapatokkal bíró meccsek is, hogy egymagad eléred az első helyezést.

Viszont van egy lényeges dolog, amire felhívnám a figyelmet, hogy bármennyire is balul sült el a terved, azaz nagyobb pénzmennyiség birtokában kilőttek téged, ne add fel, ne lépj ki, tégy meg mindent, ami tőled telik, mert - még ha ideiglenes is - a csapatodat szívatod meg. Mint az élet minden területén, itt is nagyon fontos a becsülettel végigjátszott meccs, még ha vert helyzetben vagytok is. Nem a vesztes, vagy a csak negyedik, ötödik (ami egyébként jó helyezés) helyre csúszott csapat a szégyen, hanem, amikor feladja az ember. Teszem hozzá a példa kedvéért azok számára, akiket ez önmagában nem győzne meg, hogy akadt olyan meccs, ahol az első helyről a másodikra, onnan a negyedikre, majd vissza a másodikra, majd elsőre, később öt percen keresztül az első és második hely között táncolva játszottunk, mígnem elég stabilan elérte az ellenfél a győzelmi pozíciót, de a legeslegutolsó percben rábukkantam egy helyre ahol a már ketyegő óra által diktált tempóban végigszaladva taroltam le négy ládát, és meg lett a győzelem, úgy, hogy csak ketten voltunk a csapatban, szemben a három fővel.

A kezdőknek mindenképp egy számos órát  megtakarító taktikai összeállítást tudtam átnyújtani, bízok benne, hogy sokan alkalmazni is tudják majd ezeket, vagy legalább hozzájárul a jobbá válásukhoz, de remélem, hogy még a haladóknak is tudtam egy-két jó tanáccsal szolgálni, hogy eredményesebb meccseket zárjanak, innentől már csak sok szerencsét és további jó játékot tudok kívánni!
Zerko

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése